♥ חוגים לילדי יסודי

נורית - בית ספר לקציצות


יסודי

חוגי יצירה שנתיים

לילדי יסודי

– מספטמבר עד יוני 

עלמה ע

משתתפים:

בקבוצות שתיים-שלוש שכבות גיל (כמו: ד׳-ה׳-ו׳)

בכל קבוצה מ- 3 עד 7 ילדים.

אין צורך בניסיון קודם.

פעילות:

קבוצות א’, ב, ג’:

הילדים מתנסים בחומרים וטכניקות מגוונות כמו: גואש, פנדה, גבס, עפרונות צבעוניים, קולאז’, אסמבלאז’, חרוזים, עץ, יצירת צבעים מפגמנטים וכד’. הפעילות מובנת בדרך כלל, ומידי פעם מוצעים חומר ו/או טכניקה חדשים. יש גם שימוש במשחקים, סיפורים וספרים, בדגש על יצירה מתוך הנאה ועניין וכן גם על תהליך היצירה ומחוייבות הילדים למעשה היצירה שלהם.

קבוצות ד’, ה’, ו’:

במפגשים אלה מתקיים שילוב של מפגשים מובנים אשר מציגים חומרים, טכניקות וכלי עבודה כמו: דיו, פחם, שמן, רישום טבע דומם, ציור בחוץ, אקוורל, טכניקות איור שונות, הכנת סוגים שונים של צבעים ומדיומים, טכניקות ציור ורישום מן הטבע, תרגילים לציור מופשט, אינטואיטיבי ועוד, לבין מפגשים בהם היוצרים בוחרים ומחליטים במה ואיך יצרו, כל אחד לפי רצונותיו, יכולותיו וההתקדמות היא בקצב שלו.

הדרכה וליוי:

הליוי מתחיל בדיאלוג עם כל אחד על מטרותיו, אנו מחליטים על דרכי הפעולה, אני מציעה, מראה ומדגימה לפי הצורך ולפי הביקוש, תוך כדי העבודה אני מיעצת ומדגימה לפי הצורך.

מים כפתוריםמחקים ועודצבעי עיפרון

מהחומרים:

עפרונות רישום, עפרונות צבעוניים, עפרונות מים, פחם, גרפיט, מחקים, מחק-עיפרון, צבעי מים, צבעי אקריליק, דיו, גירים, צבעי גואש, פלסטלינה, גירי שמן, גירי שעווה, דבק פלסטי, טושים, לורדים, מרקרים, עטי איור, קרטונים, חרוזים, חומרים ממוחזרים, ניירות מסוגים שונים, קופסאות, פקקים, קרשים, בדים, חוטים, צמרים, כותנה ועוד.